"ZAPACHY FRANCJI" spotkanie z markami Mauboussin i Courreges w Mon Credo

 Na mapie Warszawy jest takie miejsce, które cechuje się przyjazną atmosferą, gdzie możemy zapoznać się z najbardziej wyjątkowymi zapachami perfum, a powstało ono z myślą o najbardziej wymagających klientach. Tym miejscem jest MON CREDO zlokalizowane w ekskluzywnym Domu Mody VitkAc. Ten duet tworzy wyjątkową atmosferę, przepełnioną luksusem i gwarantuje nam wysoką jakość obsługi. Tutaj nikt nie będzie pospieszał, odpowie na nurtujące nas pytania i profesjonalnie doradzi. Priorytetem jest, abyśmy wybrały zapach, z którego będziemy zadowolone, a znajdziemy tutaj najbardziej unikatowe i niepowtarzalne perfumy.
 Podczas spotkania Attache Ambasady Francji ds. Kultury w Polsce Pani Nathalie Carrtie Faye wprowadziła uczestników w świat zapachów Francji. Opowiedziała o francuskim stylu i jego powiązaniu z perfumami. 
Dla wielu z nas perfumy to coś bardzo osobistego, niektórzy traktują je jak ubranie. Delikatna mgiełka otula nasze ciało, jest jak płaszcz, wpływa na wyobraźnie i wspomnienia...

Instytut Francuski wraz z  Centrum Nauki Kopernik organizują wystawę o tym, jak zmieniały się przez lata perfumy.


 Kolejną częścią konferencji była prezentacja dwóch, wyjątkowych marek francuskich perfum Courreges i Mauboussin, którą poprowadziła przedstawicielka  Catherine Laskine. 
Powstała w 1827 marka Mauboussin tworzy zarówno biżuterię jak i perfumy. O tym powiązaniu świadczą pierścionki na zakrętkach od flakonów perfum. Dekadę temu firma zyskała nowy wizerunek dzięki biznesmenowi Dominique Fremont, który jako pierwszy zdecydował się na banery reklamowe perfum na stacjach metra i umieszczenie na nich cen. W roku 2013 roku twarzą damskich perfum Mauboussin jest Catherine Murino, a męskie Mauboussin Pour Lui reklamuje Garou.

Kolejną marką jest powstała ponad 150 lat temu Courreges, a jej załozycielem był
Andree Courreges, twórca mini spódniczki w kształcie trapezu. Moda, którą tworzył dyktowana była przez proste formy o geometrycznych krojach. Były to projekty futurystyczne, awangardowe i wizjonerskie. Jako materiału używał winylu, a jego celem było uwolnić kobietę.

Prelekcja Catherine uzupełniona była o dodatkowe informacje odnośnie stolicy perfum Grasse i samych nut zapachowych. Ale ważne było też podkreślenie powiązania świata mody i jubilerstwa z zapachami.


 


 "Francja wielu z nas kojarzy się nie tylko ze światem wielkiej mody, ale także pięknych, niepowtarzalnych zapachów. Klasyczne czy awangardowe – francuscy projektanci perfum od dziesięcioleci tworzą kompozycje dla każdej z kobiet. Znajdziemy wśród nich eleganckie i dostojne zapachy, charakterystyczne m.in. dla marki Mauboussin, jak i zaskakujące, nowoczesne, minimalistyczne tworzone przez dom mody Courreges."

za zdjęcia ze spotkania"Zapachy Francji" dziękuje Mon Credo

Po spotkaniu z zapachami Francji zapewniającym niesamowite wrażenia w moim domu pojawił się nowy flakonik perfum. Rose Pour Elle to bardzo kobiecy i delikatny zapach o kwiatowo-owocowej nucie, a dominują w nich płatki róż i czerwone jagody. Ich wygląd spodobał mi się tak bardzo, że stoją jako główna ozdoba na mojej toaletce.
Zapach został stworzony przez duet znanych perfumistow Benoit Lapouza oraz Delphine Lebeau.
  • Nuty głowy: czarna porzeczka, mandarynka sycylijska, bergamotka z Kalabrii, pomarańcza z Gwinei, pitahaya, jabłko, gruszka, karmel
  • Nuty serca: azjatycka magnolia, jaśmin, turecka róża, malina
  • Nuty bazy: ambra, piżmo, wanilia, cedr, drewno sandałowe


fot. by Agnieszka Olszańska Fever For Fashion

3 komentarze:

  1. Pewnie mają śliczny zapach, nie spotkałam ich jeszcze ale jestem ciekawa. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś nowego wśród zapachów :)

    OdpowiedzUsuń